Strona główna  

Polski

English

Deutsch


 

 

   Trudno jest podać cenę schodów bez pobytu na budowie czy bez ustalenia wszystkich szczegółów. Wydzwanianie do różnych producentów w tym celu jest nieporozumieniem, gdyż z każdym rozmawia się o czymś innym, mimo, że wydaje się nam, że wiemy o co nam chodzi. Dlatego trzeba na to poświęcić więcej czasu i najlepiej odwiedzić zakład produkcyjny np. z projektem budowlanym i wstępnie ustalić cenę i przy okazji obejrzeć zakład i warunki w jakich będą ewentualnie wykonywane nasze często wymarzone i co tu mówić drogie schody.

   Jeżeli wycena wstępna  będzie nam odpowiadać, zapraszamy producenta "na budowę" i wtedy można wykonać projekt i ostateczną wycenę.

   W/g naszego rozeznania rynku i analizy artykułów z czasopism fachowych średnia cena schodów wynosi od 6.000 do 15.000 zł brutto. Cena schodów składa się z wielu elementów i przyjmowanie jej "na oko" lub od jakiegoś stopnia jest niewłaściwe. Klient tak naprawdę nie wie za co płaci i otrzymuje tylko wynik końcowy bez składników. Wprawdzie cena ostateczna jest najważniejsza i stanowi cenę umowną, ale domagajmy się rzetelnej wyceny, przynajmniej podstawowych elementów.

   Informujemy, iż ceny schodów w naszym zakładzie są przeciętnie od 1000 do 2000 wyższe niż schody produkowane przez "fachowców" w stodołach.

   Oto przykłady faktycznych realizacji z naszej galerii:

  S07 Schody kręte, bukowe, u góry balustrada po łuku.

                  Cena netto: 11.700,-zł + VAT 7%.

  S15 Schody samonośne 1x zabiegowe, z buka twardzielowego, pochwyt ścienny, balustrada u góry, obróbka stropu, pierwszy stopień blokowy otwarty, słupy toczone z kulami.

                   Cena netto 9.000,-zł + VAT 7%

  E13 Schody na betonie z buka bejcowanego, z metaloplastyką, obróbka policzka wewnętrznego po krzywiźnie, pierwszy stopień blokowy.

                   Cena netto: 31.000,-zł + VAT 7%.

    Podane ceny są umownymi i powstały w wyniku negocjacji z klientami. Ceny zawierają montaż oraz transport.

   Nie należy się zwieść tymi cenami, ponieważ np. schody S15 w wersji podstawowej (bez obróbek, bez balustrady u góry, toczonych słupków i bez stopnia blokowego) kosztują 7.000,-zł netto + VAT 7%. Często właśnie tą wartość wykonawcy podają przez telefon, aby zachęcić klienta niską ceną, gdy rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Dlatego bezcelowe jest porównywanie cen różnych producentów podawanych telefonicznie, bo w każdym zakładzie istnieją inne zasady wyceny.

   Mimo, iż nawet telefonicznie staramy się rzetelnie wycenić schody, nie zawsze jest to możliwe, a podana cena może być zarówno dużo wyższa jak i dużo niższa od prawdziwej ceny. Z naszego doświadczenia najbardziej skrajnym przypadkiem wyceny przez telefon były schody oszacowane na 7.000,-zł, których cena po wizycie na budowie wyniosła 3.600,-zł.