Polski

English

Deutsch


 

 

   Należy wziąć pod uwagę, iż ostateczny kształt schodów zależy przede wszystkim od projektu budowlanego i na tym etapie powinien być nawiązany kontakt z projektantem schodów, by uniknąć przykrych niespodzianek po zakończeniu robót budowlanych (właściwa wielkość otworu stropowego). To od architekta, który współpracuje z wykonawcą schodów zależy czy nasze schody będą tylko elementem komunikacji czy połączą funkcję tejże komunikacji z efektem estetycznym.

   Pomiary należy wykonywać dwukrotnie:

-na etapie, kiedy powstaje otwór stropowy i miejsce na schody

-dokładne pomiary po wykonaniu tynków i posadzek.

   Mantaż następuje po całkowitym wykończeniu wnętrza, tj. przed ostatnim malowaniem oraz przy funkcjonującym już ogrzewaniu, także po wniesieniu większych elementów wyposażenia (np. wanna). Zapobiega to używaniu naszych wymarzonych schodów przez ekipy budowlane.

   Ważna uwaga: należy dopilnować poprzez Inspektora Nadzoru, by ściana i kąty, do których będą przylegać policzki schodów były równe.

   Należy pamiętać, iż schody, tak jak meble, są elementem wymagającym szczególnej pielęgnacji. Nie można obficie oblewać ich wodą lecz czyścić środkami takimi jak do pielęgnacji mebli lub/i zawsze wg zaleceń producenta.